Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Kalplere Dokunan Doğum Günü Kutlaması
12.02.2024

Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, annesinin yanında kalmakta olan 5 yaşındaki çocuğumuzun doğum gününde gözlerinde oluşan pırıltıya ve kalplerimizdeki sıcaklığa ev sahipliği yaparak her zamankinden farklı ve son derece özel bir günün tanığı oldu.

Bu özel gün Kurumumuzun Psiko-Sosyal Servisi ve Müzik Grubunun titiz işbirliği ile hayata geçirilerek; Kurumumuzda ilk olma özelliği taşıyan, duygu dolu bir kutlamaya dönüştü. Çocuğun yüksek yararı gözetilerek organize edilen etkinlik, Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Recep ODABAŞ, Kurum 2. Müdürleri, Kurum Personelleri ve Kadın Hükümlü/Tutukluların katılımıyla daha da anlam kazandı. Program, Müzik Grubumuz tarafından canlı müzik dinletisi, pasta kesimi ve çocuğa özel olarak seçilmiş hediyelerin verilmesiyle coşku dolu anlarla dolup taştı ve renkli bir atmosfere büründü. İlk defa doğum günü kutlaması deneyimi yaşayan bu minik yüreğin sevinç çığlıkları ve mutluluk gözyaşlarıyla dolu unutulmaz anlara sahne olan etkinlik fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştirildi.

Kurumumuzda yaşanan bu anlamlı kutlama, hangi şartlar altında olursak olalım, insanlık adına yapılan küçük dokunuşların nasıl büyük farklar oluşturabileceğinin bir kanıtı olurken; herkesin yüzünde bir tebessüm, kalplerde ise umut ve iyilik dolu bir iz bıraktı. Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak insan onurunu, saygıyı ve sevgiyi en ön planda tutan etkinliklerle, hep birlikte daha iyi bir dünyaya adım atma gayretindeyiz.

 

Adres

Kuruçay Mah. Şehit Ümit Çetingöz Sk. No:30 14300 Merkez/BOLU

Telefon

(374) 245 1718 - (374) 245 1719

Belgegeçer: (374) 215 11 01

E-Posta

bolu.btoiccikisaretadalet.gov.tr