Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
30 Ağustos Zafer Bayramı Programı
20.09.2023

Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda 29/08/2023 tarihinde Eğitim ve Öğretim Servisi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı Kutlama Programı gerçekleştirildi.
Kurumumuz Konferans salonunda gerçekleştirilen programa Kurum Müdürü Recep ODABAŞ, Kurum 2. Müdürleri, İdare Memurları, Kurum Personeli ve hükümlü ve tutuklular katıldı.
30 Ağustos Zafer Bayramı Programı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Program, Kurumumuzda bulunan hükümlü tarafından "30 Ağustos Zafer Bayramı" konulu şiirin okunmasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı konulu video gösterisiyle devam etti.
30 Ağustos Zafer Bayramı konulu video gösterimin ardından, Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Öğretmen Oğuz YILMAZ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma ile program devam etti. Öğretmen Oğuz YILMAZ konuşmasında "30 Ağustos Zafer Bayramının, Türk milleti için ulusal ve tarihi açıdan büyük bir öneme sahip olan bir milli bayramdır. Bu bayram, Türk Kurtuluş Savaşı'nın en önemli dönüm noktalarından birini temsil eder ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda bir milat oluşturur. 30 Ağustos Zafer Bayramı, Türk milletinin bağımsızlık, özgürlük ve milli birlik mücadelesinin bir ifadesi olarak ulusal ve tarihi açıdan büyük bir öneme sahiptir. Bu bayram, Türk milletinin geçmişteki zaferlerine saygı gösterirken aynı zamanda gelecekteki umutlarına da vurgu yapar." diye başlayan sözleriyle 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili günün anlam ve önemi hakkında sunum gerçekleştirdi.
Günün anlam ve önemi ile yapılan sunumun ardından program sona erdi.

Adres

Kuruçay Mah. Şehit Ümit Çetingöz Sk. No:30 14300 Merkez/BOLU

Telefon

(374) 245 1718 - (374) 245 1719

Belgegeçer: (374) 215 11 01

E-Posta

bolu.btoiccikisaretadalet.gov.tr