Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
20.09.2023

Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri" kapsamında aziz Milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin, hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin 7'nci yıl dönümü münasebetiyle şehitlerimizin yâd edilmesi, gazilerimize minnet ve şükranların sunulması, Milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için Ceza İnfaz Kurumumuz Eğitim Öğretim Servisi ve Manevi Rehberlik Birimi tarafından çeşitli faaliyetler düzenlenmiştir.
Manevi Rehberlik Birimi tarafından Kurum konferans salonunda 13 Temmuz 2023 tarihinde hükümlü ve tutukluların katılımıyla kurum vaizleri tarafından şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti, "15 Temmuz ve Şehitlerimiz" konulu konferans sunumu ve istekli hükümlü ve tutukluların katılımıyla hatim ve dua programı düzenlenmiştir.
Eğitim ve Öğretim Servisi tarafından, Kurum konferans salonunda 14 Temmuz 2023 tarihinde 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programa Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Recep ODABAŞ, Kurum 2'nci Müdürü Coşkun CENGİZ ile Ceza İnfaz Kurumu personeli ve hükümlü-tutuklular katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan Program,  15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın gözleri önünde meydana gelen hain darbe girişimine karşı kahraman milletimizin onurlu bir direniş ve eşi görülmemiş bir cesaret ortaya koyarak dünya halklarına anti-demokratik müdahalelere karşı nasıl göğüs gerileceğini gösterdiği, Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan video gösterimi ile devam etti. Belgesel bitiminde Kurum personeli tarafından Ahmet Selçuk İLKAN’ ın yazdığı "15 Temmuz" adlı şiirin okunmasıyla devam etti.
Program, "15 Temmuz darbe girişimini şiddetle kınıyoruz, her türlü darbeye karşıyız, kahraman halkımız olarak bu darbe girişimine razı olmadığımızı, bir daha bu ülkede kimsenin milletin iradesine, vatanımızın bütünlüğüne göz dikemeyeceğini, milli birlik ve beraberliğimizin gücünü tüm dünyaya gösterdik." diye sözlerine başlayan Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yalçın Avanaş tarafından "15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik  Günü" konulu konferans sunumunun yapılmasıyla devam etti.
Konferans sunumu bitiminde Fotoğraflarla 15 Temmuz Gecesi sunusunun ardından Kurumumuzda Kuran-ı Kerim eğitimi alarak başarılı olan bir hükümlünün bütün şehitlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim Tilaveti’ nden sonra Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın 15 Temmuz Şehitlerimiz ve gazilerimiz için okuduğu Video Duası ile sona ermiştir. Program bitiminde programa katılan hükümlü tutuklulara ikramda bulunulmuştur.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle "Değerler Eğitimi Planı" kapsamında belirtilen Kurtuluş filmi ve Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından hazırlanan "İşgal Girişiminden Dirilişe 15 Temmuz'un Anatomisi" isimli belgesel bütün hükümlü tutukluların izlemesi için 15 Temmuz 2023 tarihinde merkezi yayın sistemi üzerinden gösterimi yapılmıştır.

Adres

Kuruçay Mah. Şehit Ümit Çetingöz Sk. No:30 14300 Merkez/BOLU

Telefon

(374) 245 1718 - (374) 245 1719

Belgegeçer: (374) 215 11 01

E-Posta

bolu.btoiccikisaretadalet.gov.tr