Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Programı
15.11.2023

10 Kasım 2023 tarihinde Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda, Hükümlü/Tutuklulara ve Kurum Personeline yönelik "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Programı" münasebetiyle Eğitim ve Öğretim Servisi tarafından program düzenlendi.

Atatürk, "Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim düşüncelerimi, anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu bana kafidir." sözleriyle kendisini anlamanız için, ilke ve devrimlerini ve hatta düşüncelerini anlamak gerektiğinin altını çizmiştir.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı münasebetiyle Bolu Kampüs Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüklerinin katılımıyla Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde düzenlenen programa, Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Recep ODABAŞ, Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Erhan KAPICI, Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu Kurum Müdürü Süleyman TOPDEMİR, Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürleri Coşkun CENGİZ ve Kadir ERDOĞAN ile Ceza İnfaz Kurumu Personelleri ve Hükümlü/Tutuklular katıldı. İki dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törende, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından görevlendirilen Öğretim Üyesi Dr. Serdar KARA, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Program Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görevli İnfaz ve Koruma Memuru Volkan İNAN tarafından okunan şiirle son buldu.

Bolu Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünde düzenlenen programın ardından Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzda salon programına geçildi. Personel ve Hükümlü/Tutukluların katıldığı anma programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kurumumuzda bulunan hükümlünün 'Mustafa Kemal Seslense' şiirini okumasının ardından program, arka fonda Atatürk'ün de sevdiği türkülerden olan 'Selanik Türküsü Çalın Davulları' eşliğinde Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatıyla ilgili slayt gösterisi ile devam etti. Program, Kurumumuz da kalan başka bir hükümlü tarafından "Mustafa Kemal'ler Tükenmez" adlı şiirin okunmasıyla devam etti. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün son günleri ve ebediyete intikal edişinin anlatıldığı video gösterimi ile devam etti.

Kurum Öğretmenlerimizden Nurşen EKER tarafından sunumu yapılan programda "İnsanlar çeşit çeşit ölebilirler… Ölmeden evvel ölebilirler, sayılı yıllarını bitirdikleri için ölebilirler. Fakat bir insan vardır ki, onu olaylar yıpratamaz, yıllar tüketemez. Herkese boyun eğdiren ecel, onun manevi varlığına dokunamaz. Ulusu için yaşayanlar, ulusu var oldukça yaşarlar. Bu sebeple, 10 Kasımlar sadece bir yas günü değildir. Aynı zamanda verdiğimiz sözü yineleme günüdür." denilerek 10 Kasım ve Mustafa Kemal Atatürk'ün önemine vurgu yapılmıştır.

Atatürk'ün hayatı ile ilgili slayt gösterisinden sonra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Dr. Serdar KARA tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili Konferans sunumu gerçekleştirilmiştir. Dr. Serdar KARA konuşmalarında, bu 10 Kasım'ın diğer 10 Kasımlardan farklı olduğunu, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. Yılını geçtiğimiz günlerde kutladığımızı, Cumhuriyetin bizlere Atatürk’ün en büyük emaneti olduğunu, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, minnet ve rahmetle yad ettiğini belirterek Atatürk'ün hayatını, yaptıklarını ve karakteristik özelliklerini de içeren Atatürk'ü Anma Günü ilgili günün anlam ve önemini belirten konferans sunumu gerçekleştirdi.

Eğitim ve Öğretim Servisimiz tarafından 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla hazırlamış olduğumuz program katılımcılara teşekkür edilerek, Atatürk'ün "Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." sözleriyle son buldu.

 

Adres

Kuruçay Mah. Şehit Ümit Çetingöz Sk. No:30 14300 Merkez/BOLU

Telefon

(374) 245 1718 - (374) 245 1719

Belgegeçer: (374) 215 11 01

E-Posta

bolu.btoiccikisaretadalet.gov.tr